Framed Bikes Pre-Loppet -
Minneapolis, MN
1/7/2018

race logo











                          Framed Bikes Pre-Loppet
                              January 7, 2018
                                   U6/U8
                                      

Place Div/Tot  No.     Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ======= ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/1        155 Erin Britton            FU8     F Minnetonka        MN    4:18 
    2   1/1        202 Killian Adams           MU6     M Chaska            MN    7:07 
    3   1/1        201 Afton Whipple           FU6     F Rochester         MN    8:33 



                          Framed Bikes Pre-Loppet
                              January 7, 2018
                               U10/U12 BOYS

Place Div/Tot  No.     Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ======= ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/8        244 Kristian Hudacek        MU12    M Fall Creek        WI    9:50 
    2   2/8        243 Josh Frett              MU12    M Golden Valley     MN   10:06 
    3   1/6        216 Eyob Yore               MU10    M Minneapolis       MN   10:16 
    4   2/6        218 Ethan Albrecht          MU10    M Stillwater        MN   10:16 
    5   3/8        245 Eddie Snider            MU12    M Saint Paul        MN   11:15 
    6   4/8        246 William Poppleton       MU12    M Saint Paul        MN   11:24 
    7   3/6        168 Kabun Lien              MU10    M Golden Valley     MN   12:07 
    8   4/6        217 Finnian Adams           MU10    M Chaska            MN   12:25 
    9   5/8        248 Thomas Kovarik          MU12    M Minneapolis       MN   13:16 
   10   6/8        250 Cai Hallstrom           MU12    M Minneapolis       MN   13:38 
   11   7/8        251 Ethan Le Moine          MU12    M Minneapolis       MN   13:39 
   12   5/6        215 Anders Decker           MU10    M Minneapolis       MN   16:38 
   13   6/6        214 Andrew Hartmann         MU10    M Edina             MN   19:50 
   14   8/8        249 Ben Masica              MU12    M Edina             MN   20:22 


                          Framed Bikes Pre-Loppet
                              January 7, 2018
                              U12/U10 - Girls


Place Div/Tot  No.     Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ======= ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/13       237 Stella Meza             FU12    F Lac Du Flambeau   WI   11:06 
    2   2/13       229 Eva Hoch Robinson       FU12    F Minneapolis       MN   11:10 
    3   3/13       230 Liv Fabel               FU12    F Saint Paul        MN   11:14 
    4   4/13       240 Milena Beitz            FU12    F Minneapolis       MN   12:22 
    5   5/13       231 Olympia Sparks          FU12    F Minneapolis       MN   12:59 
    6   1/5        209 Linnea Ousdigian        FU10    F Shoreview         MN   13:06 
    7   6/13       238 Zoe Sumner              FU12    F Minneapolis       MN   13:30 
    8   7/13       242 Charlotte Stewart       FU12    F Saint Paul        MN   13:37 
    9   8/13       236 Anja Erickson           FU12    F Blaine            MN   13:37 
   10   2/5        211 Milla Erickson          FU10    F Blaine            MN   13:59 
   11   9/13       239 Claire Adleman          FU12    F Minneapolis       MN   14:34 
   12  10/13       233 Ellie Grabow            FU12    F Minneapolis       MN   15:16 
   13  11/13       234 Siena Hennum            FU12    F Minneapolis       MN   16:29 
   14  12/13       235 Ari Kimball             FU12    F Minneapolis       MN   17:29 
   15   3/5        210 Claire Britton          FU10    F Minnetonka        MN   17:32 
   16   4/5        212 Megan Snider            FU10    F Saint Paul        MN   18:01 
   17   5/5        213 Bria Peng               FU10    F Cottage Grove     MN   19:34 
   18  13/13       241 Raegan Brogdon          FU12    F Minneapolis       MN   25:41 



                          Framed Bikes Pre-Loppet
                              January 7, 2018
                                 U14 BOYS


Place Div/Tot  No.     Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ======= ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/12       286 Jonathan Clarke         MU14    M Bloomington       MN    9:27 
    2   2/12       292 Jonathan Saldin         MU14    M Stillwater        MN    9:33 
    3   3/12       290 Cyrus Hamlin            MU14    M Houghton          MI    9:48 
    4   4/12       300 Davis Isom              MU14    M Saint Paul        MN   10:21 
    5   5/12       296 Bryce Albrecht          MU14    M Stillwater        MN   10:28 
    6   6/12       291 Thomas Mulford          MU14    M Mora              MN   11:00 
    7   7/12       287 Shalom Raehl            MU14    M Eau Claire        WI   11:07 
    8   8/12       288 Graham Adleman          MU14    M Minneapolis       MN   11:42 
    9   9/12       289 Wes Sumner              MU14    M Minneapolis       MN   12:04 
   10  10/12       294 Bennett Adams           MU14    M Chaska            MN   14:23 
   11  11/12       297 Alex Clarity            MU14    M Richfield         MN   15:19 
   12   1/1        152 Ray Michael             MU12    M Minneapolis       MN   15:38 
   13  12/12       299 Ali Maluki              MU14    M                        26:08 



                          Framed Bikes Pre-Loppet
                              January 7, 2018
                                 U14 GIRLS

Place Div/Tot  No.     Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ======= ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/22       271 Fran Peterson           FU14    F Barron            WI   10:12 
    2   2/22       266 Adeline Fabel           FU14    F Saint Paul        MN   10:31 
    3   3/22       265 Sylvia Meza             FU14    F Lac Du Flambeau   WI   11:30 
    4   4/22       172 Sophie Jacobion         FU14    F Prior Lake        MN   11:38 
    5   5/22       279 Maddie Kjome            FU14    F Maple Grove       MN   12:10 
    6   6/22       272 Rachel Poppleton        FU14    F Saint Paul        MN   12:14 
    7   7/22       302 Abby Bratvold           FU14    F Hastings          MN   12:38 
    8   8/22       285 Aria Peng               FU14    F Cottage Grove     MN   13:05 
    9   9/22       277 Maria Lee               FU14    F Minneapolis       MN   13:55 
   10  10/22       269 Michele Nguyen          FU14    F Savage            MN   13:59 
   11  11/22       273 Elin Hartmann           FU14    F Edina             MN   14:40 
   12  12/22       282 Stephanie Jones         FU14    F Saint Paul        MN   15:01 
   13  13/22       270 Tidalud Inthasorot      FU14    F Eden Prairie      MN   15:17 
   14  14/22       278 Ursula Beitz            FU14    F Minneapolis       MN   15:58 
   15  15/22       268 Lily Lang               FU14    F Minneapolis       MN   15:59 
   16  16/22       267 Emily Wilson            FU14    F Minneapolis       MN   16:27 
   17  17/22       281 Aislyn Brogdon          FU14    F Minneapolis       MN   17:55 
   18  18/22       275 Taiyae Graffunder       FU14    F Minneapolis       MN   18:50 
   19  19/22       162 Maya Emunkson           FU14    F Minneapolis       MN   19:13 
   20  20/22       283 Liv Loftsgaarden        FU14    F Bloomington       MN   19:23 
   21  21/22       284 Jaci Hintz              FU14    F Richfield         MN   21:53 
   22  22/22       276 Ronni Johnson           FU14    F Minneapolis       MN   30:12 



                          Framed Bikes Pre-Loppet
                              January 7, 2018
                               5K FREESTYLE

Place Div/Tot  No.     Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ======= ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/7        166 Grant Hietpas           MU18    M Stillwater        MN   14:46 
    2   1/8        175 Trevor Caflisch         MU16    M Hastings          MN   15:17 
    3   2/8        333 Jack Hietpas            MU16    M Stillwater        MN   16:47 
    4   3/8        325 Marcus Peterson         MU16    M Barron            WI   16:54 
    5   1/4        345 Emma Bratvold           FU16    F Hastings          MN   17:51 
    6   2/4        322 Linnea Urban            FU16    F Hastings          MN   17:51 
    7   2/7        342 Joel Schaefer           MU18    M Richfield         MN   18:02 
    8   3/7        339 Quinlan Brogdon         MU18    M Minneapolis       MN   18:52 
    9   4/7        346 Ben Bratvold            MU18    M Hastings          MN   19:56 
   10   5/7        340 Aiden West              MU18    M Minneapolis       MN   19:57 
   11   6/7        343 Landon Knipp            MU18    M Richfield         MN   20:04 
   12   1/4        335 Caitlin Odonnell        FU18    F Richfield         MN   20:24 
   13   4/8        331 Henry Schaefer          MU16    M Richfield         MN   22:04 
   14   5/8        332 Mike Odonnell           MU16    M Richfield         MN   23:37 
   15   2/4        337 Aria Devries            FU18    F Richfield         MN   23:39 
   16   3/4        334 Shannon Brault          FU18    F Richfield         MN   23:48 
   17   3/4        323 Alicia Nelson           FU16    F Richfield         MN   24:02 
   18   1/1        344 Nica Malmgren           FU20    F Mendota Heights   MN   24:58 
   19   6/8        329 Kellen Sonquist         MU16    M Minneapolis       MN   26:18 
   20   4/4        324 Isabellaa Jurewicz      FU16    F Richfield         MN   26:29 
   21   4/4        336 Molly Kleist            FU18    F Richfield         MN   26:45 
   22   7/8        330 Ian Lankton             MU16    M Richfield         MN   27:30 
   23   8/8        328 Boonkoon Thao           MU16    M Minneapolis       MN   33:49 
   24   7/7        341 Ronaldo Gabino Vazquez  MU18    M Minneapolis       MN   54:00